Najpopularniejsze usługi księgowe

Najpopularniejsze usługi księgowe

Prowadząc własną firmę, musimy liczyć się z wieloma przeszkodami, które na nas czyhają. Faktury i rachunki do opłacenia to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejsze jest przecież comiesięczne prawidłowe wyliczenie podstawy opodatkowania oraz kwoty VAT. To od tego zależy, czy Urząd Skarbowy nie wykryje później ewentualnych nieprawidłowości w naszych rozliczeniach. Nic dziwnego więc, że prowadzenie ksiąg rachunkowych to najpopularniejsza usługa księgowa, z jaką zgłaszają się klienci do biur rachunkowych. To jednak nie wszystkie kwestie, jakie może wykonać dla nas dobre biuro.

Podstawowe kwestie w działalności

Każde szanujące się biuro rachunkowe powinno zaproponować klientowi nie tylko comiesięczne rozliczanie przychodów, ale też doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej. Mowa tu o całkowicie legalnych metodach, jak wybór formy opodatkowania, jaka będzie najlepsza dla danej firmy. Można też poprosić o pomoc w zakresie odliczania kosztów od przychodu. Nie każda faktura może być kosztem, dlatego pracownicy biura rachunkowego powinni doradzić, który wydatek z czystym sumieniem możemy sobie odliczyć. Często przedsiębiorcy zwracają się do biur rachunkowych z prośbą o przygotowanie miesięcznych zestawów obrotów i sald, co pozwala stale kontrolować funkcjonowanie firmy i w przypadku niskich dochodów, wprowadzić zmiany, dzięki którym przedsiębiorstwo zacznie więcej zarabiać.

Doradztwo podatkowe

Większość biur rachunkowych oferuje swoim klientom również dodatkowe usługi w kwestii doradztwa podatkowego. Jest ono niezwykle istotne, szczególnie, gdy w swojej firmie mamy do czynienia z bardziej skomplikowanymi sprawami. Polskie prawo jest bardzo zawiłe i czasami niezwykle ciężko jest ustalić, jaki przepis należy zastosować w danym wypadku. Nasze biuro księgowe daje swoim klientom kompleksową możliwość zapoznania się z przepisami oraz zminimalizowanie ryzyka związanego z otrzymaniem ewentualnego mandatu za nieprawidłowo opłacony podatek. Poza tym, gdy już raz zaznajomimy się z daną ustawą, w przyszłości będziemy wiedzieć, jak stosować się do jej wytycznych.


Comments are closed.